Firma grupy FP ENGINEERING LTD

Newsletter

Zapisz się, aby być na bieżąco z wydarzeniami i nowościami w Spomax Engineering SA

Dmuchawy typu Roots’a są maszynami wyporowymi (o niskich ciśnieniach i dużych przepływach). Mogą pracować w procesach sprężania (jako dmuchawa) oraz ssania (jako pompa próżniowa). Przeznaczone są do wytwarzania ciągłego nadciśnienia lub podciśnienia powietrza lub gazów obojętnych. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie nośnik transportowanego materiału musi być wolny od zanieczyszczeń olejowych.  

Firma dostarcza stopnie sprężające oraz kompletne agregaty dmuchawowe Oferujemy 15 wielkości dmuchaw o wydajności od 6,6 do 9480 m3/h (inne wielkości dmuchaw są dostępne na życzenie) i sprężu do 1200 mbar.

 

 

Dmuchawy produkowane są w wielu wersjach konstrukcyjnych i z różnym wyposażeniem. Podstawowym elementem każdego agregatu dmuchawowego jest stopień sprężania. Jest to precyzyjna pompa wyporowa w której umieszczone są dwa wirniki (tłoki), których ruch synchronizuje przekładnia zębata. W czasie jednego obrotu wirników dochodzi do sześciokrotnego przetłaczania gazu. Podczas pracy wirniki wykonują swój ruch z zachowaniem minimalnych szczelin względem siebie i korpusu. Nie ma więc konieczności smarowania przestrzeni roboczej, dzięki temu możliwe jest uzyskanie gwarantowanej czystości przetłaczanego gazu.